Kastani 79

Miljööväärtuslik

Kastani 79 elamu on esinduslik, tänavale külgnev punastest tellistest kivihoone, mille algupärane planeering on kohandatud tänapäevaseid mugavusi kandvaks korterelamuks. Säilitatud on ka algsed sissepääsud hoonesse nii tänava- kui ka sisehoovi poolsest küljest. Arhitektuursed viited originaalelamule viivad uued elanikud ajarännakule läbi mitme inimpõlve, kandes edasi ligi sajandi taguste aegade erilist hõngu.

Omaaegses linnapildis hoonet iseloomustav algne sise- kui ka väline arhitektuurikeel räägib suunatusest endistele edumeelsetele linnakodanikele. Näiteks elas Tartu Linnamuuseumi kogude andmetel Kastani 79 aadressil Tartu linna aukodanik ja riigikohtunik Dimitri Verhoustinski koos perega.

Hoone korruselisusest ja ruumide planeeringust tulenevalt oli hoone algselt kasutuses kahe eraldiseisva korrusena, millel kummalgi ruutmeetreid 160 ning kõrgust ligi kolm ja pool meetrit.

Korterites luuakse ajastule omane ajalooliste puitakende ning kõrgete lagedega elegantne stiil.

Ajastutruu

Kapitaalse rekonstrueerimistöö tulemusena anname uue hingamise ajastu märgiks olevale savi-tellisest laotud fassaadile, samuti soojustame omaaegsele ehituskunstile omaselt kandvasse väliskonstruktsiooni jäetud õhuvahe soojuspüsiva PUR-vahuga ja ka omaaegsed uksed-aknad saavad ajastule omaselt heli ja soojuskindlama asenduse.

Lisaks autentsele väliskonstruktsioonile säilib värskendatud kujul ka mõlemale korrusele viiv ajastutruu kivitrepp.

Korrustevahelised vahelaed saavad asendatud puit-metall kooslusel loodud püsivama konstruktsiooniga, mis tagab tänapäevase tuletõkke, heli- ja soojusisolatsioonile seatud nõude.

Siseseinad on planeeritud puitkonstuktsioonil kipsplaat-seinadena. Maksimaalselt säilitatakse algsed, ca 3 m, kõrgused laed.

Hoone ühendatakse kaugküttevõrku ja varustatakse keskse soojustagastusega ventilatsiooniseadmega, mis tagab kokkuhoiu küttekuludelt.

Stiilne

Hoonesse on planeeritud üks 4-toaline, kaks  3-toalist ja kaks 2-toalist korterit.

2-toalistest korteritest avaneb vaade ajaloolisele Kastani tänavale. Päiksepoolsete terrasside ja rõdudega 3-toalised korterid on projekteeritud paiknema läbi hoone kahe korruse. Hoone ainuke saunaga 4-toaline korter aga saab hõlmama enamust 1. korrusest, koos terrassidega, millelt eraldiseisev ligipääs õuealale.

Korterite seinad ja laed viimistletakse baaslahenduses heledates toonides, san. ruumide seinad-laed keraamilise plaadiga. Põrandaid saavad katma kalasaba-mosaiik naturaalne parkett. Tube eraldavad teineteisest valged, profiilsed täispuituksed.

Korterites on eraldi tsoonidena reguleeritav vesi-põrandaküte Fortumi kaugküttevõrgust. Kõik korterid omavad kaugloetavate arvestitega elektri-, ja vee-/kanalisatsiooniliitumist. Lisaks valmidust liitumaks läbi Telia valguskaabli leviva kiire andmeside ühendusega. Samuti on korterid ühendatud lokaalsesse video-fono süsteemi.

Kõik pildid ja graafilised materjalid on illustreeriva iseloomuga ning võivad sisaldada projektidega võrreldes ebatäpsuseid.

NB! Kuni november21.a on tulevasel korteriomanikul võimalus siseviimistlus kujundada omal valikul!*

*Baaslahenduse hinnatasemest oluliselt erineval kujundamisel võib lisanduda täiendav kulu.